מה חשוב לדעת שמכסחים את הדשא?

רוצים לטפח את המדשאה שלכם, אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? לכיסוח דשא בצורה נכונה יכולה להיות השפעה קריטית על איך שהבית והחצר שלכם נראים. במאמר הבא נפרט את מה שחשוב לדעת שמכסחים את הדשא כדי לעזור לכם לטפל בגינה בצורה הכי טובה שיש. 

יתרונות של דשא טבעי

דשא טבעי לא רק נראה טוב יותר מאשר דשא סינטטי, יש לו גם הרבה יתרונות אחרים. אם חשובה לכם איכות הסביבה, כדאי שתדעו שדשא טבעי עוזר לסביבה על ידי פליטת חמצן והפחתה של קרינה. בנוסף, להבדיל מדשא סינטטי, דשא טבעי לא הופך לפסולת והוא מתכלה לחלוטין. דשא טבעי גם נחשב בטיחותי יותר עבור ילדים ובעלי חיים, במיוחד כשמשווים אותו לדשא סינטטי שיכול להכיל כימיקלים מזיקים. מעבר לזה, דשא טבעי מפרק רעלנים שיש בהפרשות של בעלי חיים (בניגוד לדשא סינטטי שפשוט יריח רע). 

 

מכל הסיבות האלו ועוד רבות אחרות, רבים מעדיפים דשא טבעי על פני דשא סינטטי. אפילו שדשא טבעי דורש קצת יותר מאמץ כמו בדיקת מכסחות דשא ובחירה של אחת שתתאים לכם, כיסוח דשא אחת לכמה זמן, השקיית הדשא ועוד, רוב בעלי הבתים הפרטיים מגיעים למסקנה שמראה של מדשאה טבעית ומטופחת משדרגת את נראות הבית – ושווה את המאמץ. 

כיסוח דשא במכסחת דשא

הדשא של השכן לא יהיה ירוק יותר

לדשא יש השפעה משמעותית על הנראות של החצר והבית שלכם, ואתם ממש לא חייבים להיות גננים מקצועיים כדי לשמור על הדשא במצב טוב. בשביל שלא תפספסו שום דבר קריטי, ריכזנו עבורכם כמה עצות שיכולות לעזור. 

סוג הדשא שלכם

חשוב להבין שלסוגי דשא שונים יש צרכי טיפול שונים. למשל, יכול להיות סוג דשא מסוים שצריך להיות באורך של 6-9 ס"מ כדי להיות בריא, וסוג דשא אחר צריך להיות דווקא באורך של 2.5-5 ס"מ. עוד דוגמה, גם התדירות שבה צריך לכסח את הדשא יכולה להיות מושפעת מסוג הדשא. לכן, חשוב לדעת מה סוג הדשא שיש לכם כדי לתת לו את הטיפול הטוב ביותר.

התמדה, התמדה, התמדה

הקפידו לכסח את הדשא בגינה שלכם באופן קבוע, פעם בשבוע – שבועיים, תלוי בסוג הדשא. כיסוח דשא עוזר להתחדשות הצמיחה ותורם לנראות של דשא מטופח וירוק יותר. 

תגוונו בכיסוח הדשא

אם תכסחו את הדשא לאותו הכיוון כל הזמן, הוא עלול לצמוח עם נטייה לצד אחד. כדי להימנע מהמצב הזה, מומלץ לגוון את הכיוון אליו אתם מכסחים את הדשא מידי פעם. 

אל תגזימו בכיסוח הדשא

תשתדלו להימנע מלכסח את הדשא בצורה אגרסיבית מידי ולהוריד יותר משליש מהאורך שלו בבת אחת. הורדה של יותר מידי דשא יכולה לגרום לו סטרס, מה שיזיק לבריאות הדשא. אם הגעתם למצב בו הדשא שלכם יותר מידי ארוך, אתם יכולים לכסח אותו לאורך הרצוי בהדרגה במשך כמה סבבים. 

מכסחים דשא יבש

עדיף לכסח את הדשא כשהוא יבש לחלוטין כי כיסוח של דשא רטוב עלול לגרום לגושים, חתכים לא אחידים ואפילו להפיץ מחלות. לכן, כדאי לכסח את הדשא בשעות היום המאוחרות יותר, אחרי שהטל התאדה, לא אחרי השקייה ולא במזג אוויר גשום. 

שמרו על בטיחות

כשעובדים עם מכסחות דשא (או כל כלי עבודה אחר) צריך לשמור על כללי בטיחות כדי למנוע פגיעות. בדקו מראש מהן הוראות הבטיחות בשימוש הדגם הספציפי של מכסחת הדשא שברשותכם ופעלו לפי כל הוראות הבטיחות של היצרן. 

תלבשו בגדים מתאימים לכיסוח דשא 

כשעובדים עם מכסחות דשא חשוב להרכיב משקפי מגן ונעליים סגורות. מומלץ להוסיף גם כפפות, הגנה לאוזניים (מהרעש) ומכנסיים ארוכים. לכסח דשא זו עבודה פיזית ולכן מומלץ ללבוש בגדים שיאפשרו לכם לזוז בנוחות. 

תחזוקה של מכסחת הדשא

תחזוקה קבועה של מכסחת הדשא תעזור לה להישאר במצב תקין לאורך זמן. זכרו להחליף את השמן ומסנן האוויר ולנקות את כל החלקים שצריך. מכסחות דשא מתוחזקות לא רק מחזיקות מעמד יותר זמן, אלא גם נותנות תוצאות טובות יותר.

אחד הדברים החשובים בהקשר הזה הוא שמירה על חדות הלהבים. להב חד יתן חיתוך נקי מדויק, בעוד שלהב קהה יכול לפגוע בדשא, לקרוע אותו, לפגוע בנראות ולהשאיר אותו חשוף למחלות שונות. 

מסקנה

דשא הינו אחד הדברים הראשונים ששמים לב אליו כשמתרשמים מבית – לטוב ולרע. טיפוח דשא זו מיומנות נרכשת שמצריכה מכם בעיקר תרגול, רצון טוב ומכסחת דשא מעולה. אם תקפידו לכסח את הדשא בקביעות ותטפלו בו בהתאם לסוג ולצרכים שלו – אתם תהיו השכנים עם הדשא הכי ירוק ברחוב.  

דילוג לתוכן