מה חשוב לדעת כשקונים טרקטור?

רכישת טרקטור זו הוצאה לא קטנה, אבל בזכות התרומה המשמעותית שלו לתפקוד העסק – מדובר בהשקעה משתלמת. כדי לעזור לכם לעשות את הבחירה שתענה בצורה הכי מדויקת על הצרכים שלכם, המאמר הבא יפרט כמה נושאים מרכזיים שחשוב לקחת בחשבון לפני שקונים טרקטור. 

רכישת טרקטור: הבחירה בידיים שלכם

טרקטורים מגיעים במגוון צורות, דגמים, גדלים ויכולות. אפשר למצוא טרקטור לכל סוג של עבודה, החל מתחזוקה של גינות ועד לעבודה חקלאית מסחרית או פרויקטים בענף הבנייה. סוג הטרקטור שאתם צריכים נקבע לפי סוג העבודה העיקרית שהוא צפוי לבצע כי יש הבדלים ביכולות, בטווח של כוח הסוס, באפשרות לחבר אביזרים וכדומה.

לכן, כשמחפשים טרקטורים למכירה – קודם כל חשוב להגדיר את הצרכים שלכם. האם הטרקטור נועד בעיקר בשביל לגרור או לשנע ציוד? או שאתם צריכים אותו בשביל לחפור או לחרוש שדה? בהתאם לתשובות שלכם, יהיה קל יותר להתאים לכם טרקטור. אם אתם לא בטוחים איך סוג העבודה משפיע על מאפייני הטרקטור השונים – אנחנו בר.ט כהן כאן כדי לייעץ, להסביר ולענות על כל שאלה.   

בחירת טרקטור לחקלאות

כמה כוח סוס אתם צריכים?

כוח סוס זה המדד הכי נפוץ לקביעת עוצמה של טרקטור, מה שיכול להשפיע גם על המחיר שלו. לכן, כשאתם בוחרים סוג ודגם, זה מאפיין שחייבים לקחת בחשבון. 

 

כוח סוס של טרקטור מתחלק לשניים, כוח סוס של המנוע שנקרא EHP, קיצור של Engine Horse Power וכוח סוס שנקרא PTO, קיצור של Power Take-Off שמתייחס לאביזרים שניתן לחבר לטרקטור. 

 

לבחירה של כוח סוס בעוצמה מתאימה יש משמעות גבוהה. מצד אחד, מעט מידי כוח סוס יקשה על הטרקטור שלכם לבצע משימות ויקצר את אורך החיים שלו. מצד שני, יותר מידי כוח סוס יגרום לבזבוז של דלק וכסף. לכן, בחירה של טרקטור עם טווח כוח סוס שמתאים לצרכים שלכם יכולה להיות קריטית. 

נוחות השימוש בטרקטור

נוחות השימוש בטרקטור חשובה תמיד, ובמיוחד אם אתם עומדים לבלות בו שעות עבודה רבות בכל יום. הנוחות של המושב, אינטואיטיביות בהפעלת מצבים שונים וחוויית משתמש חיובית – אלו דברים שכדאי לשקול לפני הרכישה. 

 

לדוגמה, בדקו אם אתם יכולים להחליף שמן בעצמכם, או האם יש לכם גישה נוחה למסנן האוויר של הטרקטור. אם לא, הדברים האלו יכולים להקשות עליכם להשתמש ולתחזק את הטרקטור באופן שוטף. 

תחזוקה של הטרקטור

אחת הבעיות הנפוצות של מי שקונה טרקטור חדש היא לדלג על הנושא הזה ולא לחשוב על העתיד, וזו טעות. טרקטור זו השקעה לטווח ארוך ולכן, צריך לקחת בחשבון שתצטרכו גם לתחזק אותו. לכן, מומלץ לבדוק את האחריות של היצרן והמשווק המקומי, כדי לוודא שתקבלו מענה ראוי במקרה שתתעורר בעיה. כחלק מהבדיקה, רצוי לברר את הזמינות של מוסכים ייעודיים וחלקי חילוף שמתאימים לדגם שאתם מתעניינים בו, כדי לוודא שלא תצטרכו להמתין פרקי זמן ארוכים במיוחד במקרה של תקלה. 

סוג ההילוכים בטרקטור

שני הסוגים העיקריים של הילוכים בטרקטורים הם ידני והידרוסטטי. תיבת הילוכים ידנית תהיה בדרך כלל זולה יותר ותציע יותר כוח – אבל היא דורשת מיומנות רבה יותר ממי שמתפעל את הטרקטור. יותר קל לעבוד עם טרקטור הידרוסטטי ובדרך כלל, מי שיש לו פחות ניסיון עם טרקטורים בוחר טרקטור עם הילוכים הידרוסטטיים. 

 

בנוסף, טרקטור עם הילוכים הידרוסטטיים זו הבחירה המועדפת על מי שיודע מראש שהטרקטור יצטרך לבצע פעולות שמחייבות שינויים רבים במהירות במהלך יום העבודה. מידת הנוחות שלכם עם כל אחת מהאפשרויות ואופי העבודה יכולים לעזור לכם לקבל החלטה בעניין הזה.  

בטיחות של הטרקטור

  1. דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון כשקונים טרקטור הוא נושא הבטיחות. בטיחות צריכה להיות ערך עליון בכל תחום, ובמיוחד כשמדובר על כלי עבודה משמעותיים כמו טרקטור. לכן, חשוב לוודא שלטרקטור יש מאפייני בטיחות כמו מנגנון הגנה מפני התהפכות (ORPS) וחגורות בטיחות. כדאי גם להכיר את נהלי הבטיחות להפעלה נכונה של הטרקטור, כדי לצמצם את הסיכוי לפגיעה או תאונה. 

לסיכום

קנייה של טרקטור היא משימה לא פשוטה. עם זאת, אם תגדירו את הצרכים שלכם בצורה מדויקת, תצליחו לחסוך לא מעט כאב ראש בהמשך הדרך. בדקו כמה כוח סוס יספיקו לכם, וודאו שהטרקטור נוח לשימוש ותחזוקה, בחרו את סוג תיבת ההילוכים שתתאים לכם ואל תתפשרו על הבטיחות שלכם. 

 

תתייחסו לקנייה של טרקטור כמו שהייתם מתייחסים לכל הוצאה כספית משמעותית – קחו את הזמן ותחקרו את הנושא לעומק. בשביל לוודא שאתם מסתמכים על מידע אמין בנושא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע שבקיאים בתחום ויכולים לעזור לכם בהתאמה של טרקטור שישמש אתכם במשך שנים ארוכות.  

דילוג לתוכן