למה להשקיע במכסחת דשא חדשה?

אם רק תתחילו לברר, תגלו שמכסחת דשא מצריכה הוצאה. אומנם לא מדובר בהוצאה גבוהה, ואומנם מדובר בהוצאה שנחשבת זולה ביחס לרכישת טרקטורון דשא, אך עדיין יש להוציא כמה מאות שקלים. בנקודה זו רבים תוהים האם לא עדיף מבחינת איכות הסביבה וכמובן שגם מבחינת חשבון הבנק לרכוש מכסחת דשא משומשת, ופה אנו באים להסביר שלעומת רכישה של מכונית, כאשר מדובר במכסחת דשא בהחלט יש טעם להשקיע מעט יותר ובתמורה לקבל הרבה יותר. מדוע אם כן הרוב הגדול בוחר לרכוש מכסחת דשא חדשה? לרשותכם 6 סיבות משכנעות:

מכסחת דשא חדשה

תדירות שימוש גבוהה

בתחום של מכסחות דשא ניתן למצוא היצע רב ומגוון. יש מכסחת דשא נטענת שאינה מצריכה כבל ושנחשבת מאוד נוחה לעבודה. יש מכסחת דשא שעובדת על מנוע בנזין, שנחשבת אידאלית עבור מדשאות גדולות (מאוד חזקה) ושידועה כקלה לתפעול, אך מצד שני מצריכה התעסקות עם דלק ושמנים. יש מכסחת דשא חשמלית שאומנם מצריכה חיבור לחשמל ובעיקר מתאימה לגינות קטנות, אך היא מונעת עשן ונחשבת שקטה, ואף יש סוגים נוספים. כך למשל ניתן למצוא מכסחת דשא שעובדת על בנזין, מכסחת דשא שנעזרת במנגנון רובוטי ושמציעה תפעול אוטומטי וכדומה.

מכאן שהרשימה מגוונת וכל פתרון מציע שורה של יתרונות לצד חסרונות. מהי אם כן המסקנה? ובכן כיוון שלכל אחד יש גינה בעלת מאפיינים מאוד ספציפיים, מוטב לרכוש את המכסחת הרצויה, זו שתענה בצורה הטובה ביותר על סך הצרכים והדגשים האישיים, וזאת כי כידוע לכל תדירות השימוש נחשבת גבוהה, כך שאין טעם להתפשר על איכות ואופי הפעולה.

רוכשים יד 2? בלאי הוא חלק מהחבילה

גם אם מוצאים מכסחת דשא שנחשבת מעולה, יש לקחת בחשבון שאם היא משומשת, נראה שיצוצו כל מיני בעיות, במיוחד אם הבעלים הקודמים לא הקפיד כראוי על תחזוקה שוטפת. מכסחת דשא יכולה בקלות לסבול מקורוזיה, יכולה לסבול ממסנני אוויר חסומים, מחלקים רופפים, מפלסטיקה שחוקה, מסלי איסוף פגומים (מבאס לכסח ותוך כדי לגלות ש"הפסולת" מפוזרת לכל עבר), מיחידות כיסוח שחוקות, מתפעול לא אידאלי שנובע מאי שימון תקופתי וכדומה. מכאן כפי שהרשימה החלקית של הבעיות מלמדת, מכסחת דשא זקוקה לתחזוקה תקופתית, ועשויות לצוץ לא מעט בעיות. מכאן שאם רוכשים מכסחת דשא יד 2, קחו בחשבון שתידרשו בהוצאות משלימות. תידרשו להשקיע בתיקון, ברכישת חלפים חדשים וכדומה.

כשאחריות היא חלק מהחבילה

הסעיף הקודם מוביל אותנו לנושא של אחריות. כאשר רוכשים מכסחת דשא חדשה מקבלים אחריות. אחריות זו מאפשרת לכסות עלויות של מגוון בעיות, ואף מבטיחה שאם נדרש להחליף חלק, תקבלו חלק מקורי. מכאן שגם אם האחריות היא רק לשנה, עדיין מדובר בסעיף משמעותי שחוסך בהוצאות.

ספר הוראות

כל מכסחת דשא מגיעה עם הוראות יצרן, אך כאשר רוכשים מכסחת יד 2, רוב הסיכויים שהיא תגיע ללא אותו ספר הדרכה. אז נכון שתמיד ניתן לחפש באינטרנט, אך אין כמו ספר מודפס של הדגם הספציפי שרכשתם. רק באופן הזה ניתן לדעת מה נדרש לעשות לפני, תוך כדי ולאחר הכיסוח, כך שגם תישמרו מוגנים וגם תאריכו את אורך החיים של הכלי.

דרבון חשוב

מי שרוצה לטפח מדשאה מוריקה ומכוסחת בצורה קבועה ומרשימה, נדרש לכסח לפחות פעמיים בחודש, משמע מדובר במשימה שדורשת התמדה. אי לכך אם יודעים שיש מכסחת דשא שמצריכה הרבה התעסקות לפני הכיסוח, או מכסחת שמצריכה השקעת מאמץ בזמן הכיסוח, נראה שגם אתם לא תמהרו לכסח, אלא בעיקר תשקיעו מאמצים בלמצוא תירוצים, כך שאט אט המדשאה תאבד מהקסם שלה ותיראה מוזנחת. מצד שני, אם יודעים שעומדת לרשותכם מכסחת דשא חדשה ואיכותית שפועלת בצורה מושלמת, הרבה יותר כיף לצאת החוצה לעבוד בגינה, וההשקעה בהחלט תהיה ניכרת באיכות התוצאה. 

שומרים על המוניטין העסקי

בין אם מדובר במכסחת דשא שמיועדת אך ורק לצרכים ביתיים ובין אם מדובר במכסחת דשא שמהווה כלי עבודה, יש לוודא שהיא פועלת היטב – מובילה לתוצאה הרצויה ואף שומרת על ביטחונכם. עם זאת, כאשר מדובר במכסחת דשא שהיא כלי עבודה, לא ניתן לאפשר לאיכות ירודה לפגוע באיכות התוצאה. היו בטוחים שלקוח שיזמין שירותי גננות ישים לב אם עבודת הכיסוח תיקח הרבה זמן, ואף ישים לב אם התוצאה אינה תרשים כמצופה. אותו לקוח מאוכזב ימהר להסיק שמדובר בגנן סוג ב', משמע איכות המכסחת בין היתר משפיעה גם על המוניטין העסקי.

שורה תחתונה

שנסכם? מכסחת דשא היא מסוג כלי העבודה שמוטב לרכוש מהחברה, אלא אם כן מוצאים מכסחת יד שנייה ששייכת לאדם שמעריכים את האופן שבו הוא מתייחס לכלי העבודה שלו, לאדם שלא הספיק לעבוד עם המכסחת ולאדם שמציע מחיר שווה, כך שגם אם תידרשו להחליף חלק, המחיר הנמוך עדיין ישתלם.

דילוג לתוכן