כרסום גדמים: מתי נצטרך ומה המחיר?

שירות כרסום גדמים מסיר את גדמי העצים מהאדמה וגורם לאדמה להצמיח טוב יותר צמחים בעתיד. זוהי אפשרות מצוינת עבור אנשים שרוצים לחשוב קדימה ולהפוך את החיסרון ליתרון. באיזה מובן? המשיכו לקרוא ונסביר את הכול.  

שירות כרסום גדמים הוא שירות המסיר את גדם העץ מהאדמה, אבל תוך כדי ההסרה של הגדם מתבצעות עוד כמה פעולות שהופכות את האדמה למזינה יותר עבור צמיחה עתידית של צמחייה ועצים. תוך כדי התהליך, מנוסרים חלקי גדם העץ לפיסות-עץ קצת יותר גדולות מפיסות של נסורת, מה שמתערבב עם האדמה ומזין אותה במינרלים חשובים.

כרסום גדמים

מה היתרונות של כרסום גדם עץ ומתי נצטרך את השירות?

אז, אמנם גדם של עץ הוא חיסרון בולט בחצר הפרטית שלכם, אבל בקלות אפשר להפוך את החיסרון הזה ליתרון בעזרת שירות כרסום גדמים. ורגע לפני שרצים להזמין כורת עצים עבור כרסום גדם עץ, חשוב להבין במה השירות הזה יכול לתרום לכם. ראשית, אתם הופכים את השטח לאסתטי יותר עקב הסרת הגדמים שנראים חולים.

שנית, אתם מזינים את האדמה עבור צמיחה עתידית של צמחים ועצים. ושלישית, אתם מפנים מקום בשטח שלכם. ובאשר לתזמון המצריך את השירות, כרסום גדמים בדרך כלל נדרש כאשר העץ נשבר עקב חבלה, פגעי מזג האוויר, או שמא העץ פשוט מת עקב גילו או סיבות אחרות.

כיצד מבצעים כרסום גדמים?

כרסום גדמי עצים הוא פעולה אשר מתבצעת בעזרת טרקטורים קטנים או גדולים יותר, או על ידי מסורים. אם מבצעים את הכרסום בעזרת טרקטורים, אז בדרך כלל מחברים לכף הטרקטור מסור עוצמתי שבעזרתו מבצעים את הכרסום. בשביל פעולה זו צריך להזמין כורת עצים מוסמך כמובן, אלא אם יש לכם ניסיון, הסמכה וידע בעבודה זו. 

בעזרת עבודה מאוד עדינה, מקרבים את קצה המסור לגדם העץ ולמעשה מחליקים את קצה המסור על פני הגדם. כורתי עצים מוסמכים לא יבצעו את העבודה הזאת בחיפזון, מכיוון שהיא מצריכה מעין "שיוף" והחלקה של גדם העץ. אנשי המקצוע יכרסמו שכבה אחר שכבה של גדם העץ, עד הגעה למצב הרצוי.

כמה עולה כרסום גדמים ובמה תלוי המחיר?

המחיר עבור כרסום גדמים נע בין 300 ₪ ל-850 ₪ לעץ, כאשר המחיר יהיה תלוי בעיקר בסוג הגדם ובמצב שלו. אם הגדם במצב מתפורר מאוד, העבודה עשויה להיות זולה יותר מאשר כרסום של גדמים מאוד עבים המצריכים עבודה מורכבת וקשה.

אם אתם מעוניינים לחסוך עלויות על כרסום גדמים, תוכלו להזמין כורתי עצים מוסמכים לאחר שתערכו השוואת מחירים בין כורתי עצים. לאחר השוואת מחירים בין חברות כרסום גדמים, תוכלו למצוא את הדיל הכי אטרקטיבי לכם.

דילוג לתוכן