המדריך לבחירת שואב עלים

כידוע, לעומת מפוח עלים, שואב עלים אינו רק מנקה את פני השטח, אלא גם אינו מותיר פסולת, וזאת כי לעומת פעולה שמתמקדת בפיזור של עלים וגזם ממקום אחד לשני, באמצעות שואב עלים זוכים לסגור את הפינה באופן מסודר ויעיל.  

באמצעות שואב עלים מנקים את האזור הרצוי ובו זמנית אוספים את התכולה למיכל ייעודי, וכל זאת לצד חיסכון בזמן. מכאן שאם גם אתם מבקשים להיעזר באחד מהכלים היותר יעילים שקיימים עבור ניקוי גינות פרטיות ושטחים ציבוריים, מוזמנים להבין כיצד נכון לבחור בכלי האיכותי והמתאים ביותר נקודתית עבורכם – לרשותכם מדריך מקצועי לבחירת שואב עלים! 

שואב עלים Turbo 400

בוחנים צרכים אישיים

טרם מתחילים לראות דגמים, רצוי להבין עבור מה השואב מיועד, ועל כן רצוי לבחון את הפרמטרים הבאים: 

  • האם חשוב שהשואב עלים יהיה נגרר– ראוי לבחון האם רצוי שהשואב יהיה נייד, כלומר כזה שיודע להתחבר לטרקטורן או לטרקטור. כאן יש לקחת בחשבון שכל עוד בוחרים בשואב מאסיבי בעל תפוקה משמעותית, מדובר בכלי כבד, כך שבהחלט רצוי שהוא יידע להתחבר לכלי עם גלגלים. בנקודה זו רצוי לבחון מהו המשקל ביחס לרכב שעומד על הפרק ואף רצוי לבחון מהו סוג החיבור (למשל 3 נקודות לטרקטור). עוד נציין שאם אין חובה שהכלי יידע להתחבר לכלי רכב, כלומר אם מתכוונים לשאת אותו על הגוף, מוטב לבחור בסוג יחסית קל משקל ונוח ברמה הארגונומית. 

 

  • האם מבקשים פעולות משלימות – לצד העובדה שפעולת היניקה משלימה את פעולת ניקוי השטח, גם רצוי לבחון האם מבקשים שהמשאבה תדע לגרוס את התכולה, ולו כדי לייצר קומפוסט אורגני, או כדי למזער נפח.  

 

  • מה מבקשים ששואב העלים יידע לשאוב – שואב עלים יודע לשאוב הרבה ומעבר לעלים. זה יכול להיות גזם מזערי ואלו יכולים להיות ענפים, רגבי אדמה וסבך משמעותי. ראוי להבין שנתון זה בין היתר משפיע על העוצמה הרצויה של המנוע, על קוטר היניקיה, וכמובן שגם על הגודל של כלי הקיבול. מכאן שטרם ניגשים לבחור, יש לבחון נתון זה לעומק. כאן נחדד שאם שואב העלים מיועד עבור צרכים ביתיים, ניתן להסתפק בדגם יחסית פשוט, אך אם מדובר בכלי עבודה, בהחלט מוטב להתמקד בדגמים יותר עוצמתיים וגדולים. 

 

  • תדירות שימוש וגודל שטח – גם אם מחפשים שואב עלים עבור עבודה בתחום הגינון, עדיין יש לבחון מול אלו תנאי שטח עומדים לעבוד. יש לבחון האם עומדים לנקות שטחים נרחבים, ואף רצוי לבחון באיזו תדירות עומדים לעבוד עם הכלי. אם מגיעים למסקנה ששואב העלים עומד להיות כלי עבודה מרכזי, יש טעם לרכוש אחד שנחשב חזק. 

 

  • מהירות ועוצמת זרימת האוויר – לעוצמה ולקצב זרימת האוויר יש משמעות גדולה, ועל כן ראוי להבין ששני פרמטרים אלו בין היתר מושפעים מסוג המנוע. כמו כן, אם אכן מדובר בכלי עבודה, גם חשוב לוודא שהכלי מספק קצב עבודה מהיר ואף יידע להתמודד עם אלמנטים מאתגרים, כגון עלים רטובים. אי לכך הכרחי להתייחס לסל"ד ולסוג ההנעה (עדיף הנעה מסוג PTO). 

פרמטרים נוספים שמוטב לקחת בחשבון

עתה לאחר שגרמנו לכם להגדיר ולדייק צרכים, נראה שאתם יודעים הרבה יותר טוב למה מכוונים. מהו השלב הבא בבחירה? ובכן כאן ראוי לציין שכאשר עוברים על הדגמים השונים, הכרחי לבדוק מהי המשמעות מבחינת תחזוקה, יש לבחון לכמה זמן עבודה הכמות של הדלק מספיקה, מוטב לברר האם מדובר בדגם שנוטה לתקלות (ולו בשל קוטר לא מתאים) ובאופן כללי רצוי לבחון מה אומרים ברשת על המוצר. תהיו בטוחים שלקוחות שאינם מרוצים ימהרו להעלות תגובות מאוכזבות. 

שיקולי עלות

לבסוף נציין את הנושא של העלות. יש להבין שביחס למפוח, שואב עלים מקצועי שמיועד לגננים, הנו מוצר יחסית יקר. עם זאת, גם מדובר במוצר שונה לגמרי, וגם בקטגוריה שניתן למצוא בה מנעד נרחב של מחירים. אי לכך כאשר בוחנים את המחיר, נדרשים להתייחס ל3 הפרמטרים הבאים: 

  1. חברה – חברה מקצועית, ממש כמו חברת PERUZZP, מעידה על איכות טובה שתעניק שנים רבות של עבודה יעילה.  
  1. עוצמה של מנוע מנוע איכותי עתיד לייעל את איכות הפעולה. הן מבחינת איכות התוצאה והן מבחינת זמן העבודה. 
  1. אחריותלעתים שווה לשלם מעט יותר כדי להשיג אחריות משמעותית, כזו שברגע האמת מונעת הוצאות תיקון יקרות 

מה עתה? מוזמנים לעבור על ההיצע, להתייעץ עמנו וליהנות מהיצע איכותי שנבחר עבורכם בקפידה. 

דילוג לתוכן