המדריך לבחירת כלי עבודה לגנן 

אם אתם גננים חובבים ובטח שאם אתם גננים מקצועיים, בהחלט חשוב להבין אלו כלים לרכוש מבלי להתפזר, ובהחלט שגם חשוב להבין כיצד בוחרים את הכלי המתאים ביותר. אז אם גם אתם בימים אלו חושבים לרכוש מתחחת, טרקטורון דשא, מרסקת גזם, שואב עלים, או כל כלי גינון משמעותי אחר, מוזמנים להיעזר במדריך המקצועי שלנו. מדריך שיעשה לכם סדר, שימקד אותכם ואף שישאיר אותכם עם מספר טיפים חשובים בתחום. שנתחיל?! 

המדריך לבחירת כלי גינון

החשיבות שמאחורי מותג וחברה מובילה

כולם מודעים לעובדה שאיכות היא ערך קדוש כאשר מדובר בכלי עבודה לגינה ובתחום החקלאות, אך לא תמיד פשוט להגדיר ולקבוע מהי איכות, ועל כן ההמלצה שלנו היא בראש ובראשונה להקפיד על שני כללים:  

 1. ראשית יש לרכוש רק מחברה לכלי גינה שמתמחה בתחום ושיש מאחוריה שנים ארוכות של ניסיון, חברה שתהיה זמינה עבור כל שאלה בתחום ושתדע להעניק ייעוץ מקצועי, ממש כפי שאנחנו בר.ט כהן מקפידים. 
 2. שנית יש לוודא שהמוצר שעומד על הפרק שייך למותג מוביל בתחום. אז נכון שעל מותג מוכר נדרשים לשלם יותר, אך יש לכך הצדקה ופה מדובר ברשימה ארוכה של יתרונות: איכות החומרים, מחשבה ארגונומית, הנדסת אנוש, השקעה בפיתוח ועוד, כך שבסופו של יום המוצר שווה הרבה יותר – מעניק שירות מדויק צורך, נוחות מלאה ומינימום בלאי. 

עוצרים להבין צרכים

עתה לאחר שיישרנו קו ניתן להתקדם. השלב הראשון הוא להבין איזה כלי גינה נחוץ ואף איזה דגם הכי אידאלי, וזאת כי בתחום כלי עבודה לגינה ההיצע אדיר, כך שאתם הלקוחות זוכים לרכוש את הדגם שמעניק מענה מלא וממוקד. עם זאת, על מנת שזה יקרה, חשוב לעצור ולהגדיר היטב למה באמת זקוקים, ועל כן רצוי להציף את השאלות הבאות: 

 • מול אלו פרויקטים עומדים?  

אם אתם גננים חובבים, רצוי לבחון מהו המצב הנוכחי של הגינה. הכוונה היא שיש לבחון האם עומדת מולכם הרבה עבודה, וזאת כי נדרשים להכין את הקרקע להתקנה של דשא סינתטי, מבקשים להקים גינת ירק, או מבקשים לטפל במדשאה גדולה. כמו כן, רצוי לבחון את מאפייני הסביבה המידית, למשל האם יש באזור הרבה עצים נשירים שמצריכים להתעסק עם עלי שלכת.  

 

 • עד כמה מבקשים להיות עצמאיים? 

עד כמה מבקשים להסתמך על כלי הגינה ומנגד עד כמה מבקשים להיעזר בגנן מקצועי. אם מבקשים לחסוך את העלות של גנן מקצועי, בהחלט יש טעם להצטייד במגוון כלי גינה שיאפשרו לבצע ביעילות יתרה כל פעולה רצויה. זו יכולה להיות מתחחת, וזו יכולה להיות מכסחת דשא.  

  

 • האם מחפשים פונקציות מקבילות? 

יש לבחון האם מדובר בצורך שעתיד ללוות לאורך תקופה ואף האם מדובר בצורך שעתיד להשתנות. כך למשל אם מבקשים לרכוש מפוח עלים, יש לבחון האם לא עדיף שואב עלים שמסייע בעבודה ואף האם רצוי מפוח שגם יודע לגרוס את הפסולת, ולו כדי למזער מקום ובמקביל כדי לייצר דשן טבעי – הלקוחות יעריכו זאת.  

 

 • עד כמה הכלי צריך להיות מקצועי? 

יש לבחון האם הצורך הוא לטובת צרכים מקצועיים, וזאת כי אם עוסקים בתחום הגינון (או החקלאות), בהחלט יש טעם לרכוש מוצר שנחשב יותר מקצועי ושיודע להציע מענה יותר מקיף. כך למשל אם עומדים לרכוש טרקטורון דשא עבור צרכים מקצועיים, מוטב לבחור בסוג שמציע רוחב כיסוח יותר גדול, מנוע יותר עוצמתי ואף סוג שמתאים גם לתנאי שטח מאתגרים, כך שתוכלו לבצע את העבודה ביתר מהירות ויעילות, ולא תיאלצו לוותר על פרויקטים רק כיוון שהכלי אינו מתאים. 

משווים בין כלי גינה מובילים

לאחר שמתחילים להבין אלו כלי עבודה לגינה רצויים, ולאחר שמבינים שקיים מבחר נרחב, מגיע שלב ההשוואה. הרעיון הוא להשוות את הפרמטרים הבאים: 

 • מידות (תיקחו בחשבון שיקולי משקל ושיקולי גודל לטובת אחסון). 
 • העוצמה של המנוע.  
 • אביזרם נלווים. 
 • פרטים שנוגעים למפרט הטכני. 
 • שנות אחריות. 
 • תרחיש שימוש. 
 • ביצועי ייחודיים (למשל חיבור לכלי רכוב). 
 • מחיר. כאן נציין שאין הכוונה לבחור במחיר הנמוך ביותר, אלא הרעיון הוא לבחון מה הפער במחיר יודע להעניק בתמורה, ובהתאם להכריע האם הפער מהווה יתרון או חיסרון.  

התייעצת אחרונה לקראת רכישה

עתה כאשר נהיה יותר ברור כיצד נכון לבחור כלי גינון מקצועיים, רק נותר לבנות רשימה של כלי גינון ועבודה נחוצים, לתעדף מה יותר דחוף ופשוט להתחיל לעבור על ההיצע האיכותי שאספנו עבורכם בקפידה. לרשותכם ציוד גינון של החברות המובילות בעולם, לצד תיאור ראשוני שמסייע להתמצא. יש שאלות נוספות? מוזמנים להיעזר בנו! 

דילוג לתוכן