המדריך לבחירת טרקטורון דשא

אם פעם רק בעלי מקצוע מתחום הגינון היו רוכשים טרקטורון דשא, הרי שכיום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים פרטיים שמבקשים לרכוש את הכלי המדהים הזה, פשוט כדי שיהיה הרבה יותר נוח ונגיש לטפח את המדשאה הפרטית. עם זאת, לצד מבחר גדול של דגמים, ניתן בקלות ללכת לאיבוד, ועל כן אם מבקשים לרכוש לאחר שכבר מבינים פחות או יותר איזה טרקטורון דשא נכון עבורכם, מוזמנים להיעזר במדריך הבא.  

טרקטורון-דשא-Ground-Master-3000

מגדירים צורך

השלב הראשון שנדרשים לעשות זה להבין עבור מה טרקטורון דשא נחוץ. הכוונה היא להגדיר האם הצורך הוא פרטי או מקצועי. האם מתכוונים לעבוד עם טרקטורון אחת לחודש, או באופן תדיר. איזה סוג של מדשאה מתכוונים לטפח באמצעות הטרקטורון דשא (גדולה/ קטנה, מישורית/ בעלת שיפועים). האם מעדיפים שהטרקטורון יעבוד על סולר (דיזל), או על בנזין וכדומה.  

ברגע שעונים כראוי על הסעיפים השונים, זוכים להיות הרבה יותר ממוקדים – הבחירה יותר מהירה ומושכלת.  

אלמנטים שמשפיעים על איכות הכיסוח

לצד מגוון דגמים, קיימים מגוון משתנים, ופה אתם מוזמנים להכיר מספר אלמנטים משמעותיים שמשפיעים באופן ישיר על איכות הבחירה. עברו על הרשימה הבאה: 

  • גלגלים – ככול שהגלגלים יותר גדולים ומאסיביים, כך ההתמודדות (התמרון) עם פני שטח מאתגרים יותר פשוטה.  

 

  • גובה כיסוח וגודל של מיכל דלק – אם אתם בעלי מקצוע, רצוי לוודא שניתן לשחק עם הגובה של הכיסוח, פשוט כי כל לקוח עשוי להעמיד בפניכם דרישה שונה, למרות שהגובה הנפוץ הוא 6 ס"מ. כמו כן, ככול שמיכל הדלק יותר גדול, כך ניתן לטפל בשטחים משמעותיים לצד נוחות יתרה.  

 

  • עוצמת מנוע – אם הכלי נועד לצורכי עבודה, אם מחזיקים במדשאה מאוד גדולה, אם מטפחים דשא מזן שנחשב צפוף וגס במיוחד, או אם המדשאה מציעה שיפועים, הכרחי לוודא שבוחרים במנוע שנחשב חזק – בעל הספק גבוה. 

 

  • עניין של הגדרה – חשוב לשים לב שיש טרקטורוני דשא שמיועדים מראש עבור גינות ביתיות, ובמקביל יש טרקטורוני דשא שמיועדים מראש עבור צורכי עבודה. כאן באים לידי ביטוי פרמטרים שכבר דיברנו עליהם. פרמטרים כגון סוג הגלגלים, עוצמת מנוע, גובה כיסוח, מהירות כיסוח, הגודל של הלהבים (ככול שיותר גדולים העבודה מתבצעת יותר מהר) וכדומה.  

עתה כאשר ידוע למה חשוב לשים לב ולאחר שהגדרתם מה נחוץ נקודתית עברכם, נחדד שגם יש לשים לב מיהי החברה שעומדת מאחורי הדגם ואף מיהי החברה שמייבאת ומעניקה שירותי ייעוץ ותמיכה. כאן ראוי לציין שאנחנו מייבאים את טרקטורוני הדשא האיכותיים מבית TORO – חברה ידועה מבחינת איכות ואמינות! 

מקבלים החלטה –חשמלי בנזין או סולר

כיום בין היתר ניתן למצוא טרקטורון דשא שעובד על בנזין, על דיזל ועל חשמל. מה עדיף? ובכן אלו שעובדים על חשמל נחשבים יחסית יותר יקרים, אך הם גם נחשבים אמינים וממזערים באופן ניכר את ההתעסקות עם הכלי. במקביל, טרקטורון דשא שעובד על דיזל מסייע לחסוך בשוטף הוצאות, כאשר אלו שעובדים על בנזין לרוב יימצאו יותר זולים ולעיתים גם יותר עמידים ומהירים. מה אם כן עדיף? אין לקבל החלטה טרם מתייחסים לסך הפרמטרים המשלימים.  

בוחנים פרמטרים משלימים

ציינו פרמטרים משלימים, ועל כן נציין שכאשר מדובר בטרקטורון דשא הכרחי לבחון את 5 הפרמטרים הבאים: סוג שולחן כיסוח, רוחב כיסוח, גובה כיסוח, הגודל של מיכל הדלק וכ"ס. מעבר לכך, חשוב לבחון מהן המידות, במיוחד אם מדובר בכלי שמיועד עבור עבודות ביתיות, או אם יש מקום ייעודי עבור אחסון ומבקשים לוודא שהוא מספיק גדול.  

בוחנים את המחיר

לבסוף נציין שגם למחיר יש משקל משמעותי בעת בחירה, כאשר כאן יש לבחון מה מקבלים בתמורה, כלומר רצוי לוודא שמבצעים השוואה מול אותם נתונים. כמו כן, יש לקחת בחשבון כדאיות עתידית. למה הכוונה? שלעיתים שווה להוציא מעט יותר במעמד הרכישה, אך לאורך זמן ליהנות מהעובדה שההוצאה מצדיקה את עצמה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בבלאי מזערי. זה יכול לבוא לידי ביטוי בנוחות תפעול שמבטלת את הצורך להזמין מדי פעם גנן. זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות כיסוח יותר מהיר שמאפשר להכניס יותר עבודה מדי חודש (רלוונטי עבור גננים) וכדומה.  

עתה לאחר שהתמונה יותר ברורה, נציין שגם חשוב לבחון מהי תקופת האחריות ולוודא שלא מבצעים התפשרות – מדובר בכלי שלא רוכשים בכל יום. 

 

דילוג לתוכן